Ярослав Гришин та Партнери

0 800 210 827

Замовити дзвінок

Усі новини
Чи призначається субсидія іноземцям, що проживають в Україні?

Чи призначається субсидія іноземцям, що проживають в Україні?

Добрий день!

Я народився у Росії, але на теперішній час проживаю в Україні протягом 2 років. Моє житло знаходиться у селі, я є власником цього майна. На цей момент, селяни потребують захисту та підтримки від держави. Але, як відомо всім нам, отримати це в наш складний час майже не можливо. Проживаю за рахунок офіційної роботи і отримую мінімальну заробітну плату. Тому мене цікавить питання субсидії, а саме: чи може іноземець отримати субсидію, хоча б на газ?

Добрий день! Я з великим задоволенням допоможу Вам вирішити це питання.

Взагалі, субсидія — це кошти, які надаються з державного бюджету на оплату житлово-комунальних послуг, вона є безповоротною допомогою держави громадянам. З одного боку, це можливість держави покращити стан у суспільстві, а з іншого – ускладнений механізм для отримання цих знижок.

Згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 5 квітня 2014 року №83 «Про посилення соціального захисту населення в умовах підвищення цін і тарифів на комунальні послуги», а саме про «ПОРЯДОК призначення і надання населенню компенсації додаткових витрат на оплату комунальних послуг в умовах підвищення цін і тарифів на послуги»:

1. Цей Порядок визначає механізм призначення і надання населенню компенсації додаткових витрат на оплату послуг газопостачання, централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води в умовах підвищення цін і тарифів на зазначені послуги.

2. Дія цього Порядку поширюється на сім’ї, які складаються з громадян України, іноземців, осіб без громадянства, які на законних підставах перебувають на території України, якщо середньомісячний сукупний дохід сім’ї за попередні шість місяців не перевищував величини прожиткового мінімуму для сім’ї, що визначається як сума прожиткових мінімумів для кожного члена сім’ї відповідно до його належності до основних соціальних і демографічних груп населення.

3. Для призначення компенсації особа, яка зареєстрована у житловому приміщенні, звертається до органу соціального захисту населення за місцем реєстрації з відповідною заявою та пред’являє паспорт громадянина України, паспортний документ іноземця або особи без громадянства.

У заяві зазначаються такі відомості про всіх осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку): прізвище, ім’я та по батькові, число, місяць, рік народження, серія, номер паспорта громадянина України (паспортного документа іноземця або особи без громадянства), ким і коли виданий, реєстраційний номер облікової картки платника податків, види отримуваного доходу за попередні шість місяців та згода на обробку персональних даних. Крім того, наводиться перелік комунальних послуг, якими користується сім’я, із зазначенням реквізитів підприємств, що надають послуги.

До заяви додаються:
• довідка про склад зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб;
• довідки про доходи кожної особи, зареєстрованої у житловому приміщенні (будинку), за формою, затвердженою наказом Міністерства праці та соціальної політики від 27 серпня 2004 р. № 192 (крім довідок про розмір пенсії та соціальної допомоги).

Також, відповідно до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та пічного побутового (рідкого) палива:

Субсидія призначається:
? уповноваженому власнику (співвласнику) житла,
? наймачу державного та громадського житлового фонду,
? членові житлово–будівельного (житлового) кооперативу,
? власнику (співвласнику) житлового приміщення, на якого відкрито особовий рахунок за місцем реєстрації.

Якщо Ви – іноземець, проживаєте в Україні законно, та є одним з вище перерахованих осіб, субсидія призначається Вам на загальних підставах.

Поделитесь с друзьями

Можливо, Вам також буде цікаво:
Залишити комментар: