Ярослав Гришин та Партнери

0 800 210 827

Замовити дзвінок

Усі новини
Адвокат Станіслав Гришин про безперспективну кримінальну справу мера Запоріжжя по роботі громадського транспорту на карантині

Адвокат Станіслав Гришин про безперспективну кримінальну справу мера Запоріжжя по роботі громадського транспорту на карантині

11 апреля 2020   Новости

Адвокат Станіслав Гришин детально розказав, чому кримінальна справа відносно міського голови Запоріжжя не має перспектив.

‘Про ‘підозру’ Запорізькому міському голові у справі про заборону пасажирських перевезень. Як юрист, я не бачу в цій кримінальній справі жодних перспектив. Це політичне переслідування мера великого міста’, — зазначив правозахисник.

Нагадаємо, 10 квітня вранці в кабінет мера Запоріжжя Володимира Буряка прийшли правоохоронці і вручили повістку. За словами градоначальника, причиною цього стало невиконання Постанови Кабміну щодо посилення карантину, коли міська влада не зупинили роботу громадського транспорту.

Станіслав Гришин проаналізував справу і повідомив, що він не є адвокатом градоначальника Володимира Буряка. Він поділився виключно своїми критичними роздумами як правозахисника, зазначивши, що не варто викладене сприймати як позицію сторони захисту.

Далі – пряма мова:

‘Досудове розслідування здійснюється за фактом того, що Запорізький міський голова не зупинив роботу міського транспорту під час загальнодержавного карантину.

Вказана фабула на думку слідства підпадає під ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ст. 325 КК України. Проте, міський громадський транспорт по всій Україні був зупинений на підставі постанови КМУ ‘Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2’ від 11.03.2020 №211. 

Згідно з підпунктом 9 пункту 2 цієї постанови до 24 квітня 2020 року Кабмін заборонив регулярні та нерегулярні перевезення пасажирів автомобільним транспортом у міському, приміському, міжміському, внутрішньообласному та міжобласному сполученні, зокрема пасажирські перевезення на міських автобусних маршрутах у режимі маршрутного таксі.

Міський громадський транспорт заборонений в силу постанови Кабміну і не вимагав додаткового рішення (схвалення, підтвердження ) від Запорізького міського голови. Отже, будь-яка вина Буряка в тому, що він не зупинив роботу міського транспорту, відсутня.

У цьому ж підпункті 9 міститься виключення з загальної заборони громадського транспорту.

Так, дозволяється перевезення працівників закладів та установ незалежно від форми власності, які забезпечують охорону здоров’я, продовольче забезпечення, урядування та надання найважливіших державних послуг, енергозабезпечення, водозабезпечення, зв’язок та комунікації, фінансові та банківські послуги, функціонування інфраструктури транспортного забезпечення, сфери оборони, правопорядку та цивільного захисту, об’єктів критичної інфраструктури, які мають безперервний промисловий цикл, за умови забезпечення водіїв та пасажирів під час таких перевезень засобами індивідуального захисту, зокрема респіраторами або захисними масками, у тому числі виготовленими самостійно, в межах кількості місць для сидіння, передбаченої технічною характеристикою транспортного засобу або визначеної в реєстраційних документах на цей транспортний засіб, а також дотримання відповідних санітарних та протиепідемічних заходів в міському електричному (трамвай, тролейбус) та автомобільному транспортному засобі, що здійснює регулярні пасажирські перевезення на міських маршрутах.

Як відомо, міська влада запровадила саме такі зміни в порядок регулярних пасажирських перевезень. В Запоріжжі дозволяється перевозити лише зазначену в пункті 9 категорію громадян за умови надання відповідної довідки від роботодавця.

Так як порядок пасажирських перевезень відповідає вимогам закононодавства, склад кримінального правопорушення відсутній.

Стаття 325 Кримінального кодексу (єдина, що підпадає під фабулу слідства) має нестандартну конструкцію: ‘Порушення правил та норм, встановлених з метою запобігання епідемічним та іншим інфекційним хворобам, а також масовим неінфекційним захворюванням (отруєнням) і боротьби з ними, якщо такі дії спричинили або завідомо могли спричинити поширення цих захворювань’.

Це матеріальний склад злочину, в якому слідству необхідно встановити як факт протиправного діяння (порушення правил та норм…), так і негативні наслідки (… такі дії спричинили або завідомо могли спричинити поширення цих захворювань).

Нестандартність диспозиції полягає в тому, що слідство може доводити АБО факт спричинення поширення захворювання внаслідок конкретного порушення АБО ‘завідомість’ для суб’єкта поширення цих захворювань.

Факт порушення правил та норм міським головою відсутній. Факт поширення захворювання внаслідок порушення норм та правил міським головою — відсутній.

Як встановлювати ‘завідомість’ в діях міського голови для поширення захворювань — мені незрозуміло. Негативні наслідки — це абсолютний пробіл слідства, який нічим заповнювати‘, — написав адвокат Станіслав Гришин на сторінці у Facebook.

Крім того, адвокат зазначив, що за таких обставинах рішення міського голови Запоріжжя Володимира Буряка — справедливе і збалансоване.

‘Частково дозволяючи регулярні пасажирські перевезення для визначених Кабміном категорій громадян, міський голова виходив з необхідності забепечення розумного балансу між взаємосуперечливими чинниками.

З одного боку заборона перевезень обумовлена забезпеченням безпеки і здоров’я громадян.

З іншого — регулярні пасажирські перевезення необхідні для життєдіяльності міста. Повна заборона міського транспорту паралізує місто. Медики не зможуть дістатись закладів охорони здоров’я. Промисловість зупиниться. Навіть працівники правоохоронних органів не доїдуть до робочих місць‘, — зазначив запорізький адвокат Станіслав Гришин, керівник запорізького офісі юридичної фірми Ярослав Гришин та партнери

Як відомо, з 6 квітня в Україні посилили карантинні заходи. Зміни торкнулися і роботи громадського транспорту. У новій редакції Постанови Кабміну перевезення пасажирів автобусних міських маршрутів, які працюють в режимі маршрутного таксі заборонена. Міністерство охорони здоров’я рекомендувало заборонити роботу автобусів і залишити тільки тролейбуси і трамваї. Однак мер Запоріжжя, порадившись з юристами, повідомив, що весь громадський транспорт в місті буде працювати.

пост Гришина
пост мера

Поделитесь с друзьями

Можливо, Вам також буде цікаво:
Залишити комментар: