В прямому ефірі на телеканалі Україна 24 правозахисник, адвокат, керуючий партнер міжнародної юридичної фірми Ярослав Гришин підвів правові підсумки тижня. Власне, 24 січня 2020 року в студії говорили про важливу для українського суспільства «справу Шеремета».
Судова справа по вбивству журналіста Павла Шеремета – резонансна і надто гучна для сьогоднішнього українського суспільства та міжнародної спільноти. Однак досі справа нерозкрита, хоча з моменту вбивства відомого журналіста у центрі Києва пройшло більше 3 років.
Як зазначив в ефірі телеканалу Україна 24 адвокат Ярослав Гришин, громадськість має тримати справу у постійному фокусі.
«Треба проводити акції громадської непокори, мітинги – важливо. Тоді нікуди це питання не дінеться. Все це для того, щоб цю справу не заболтали, не забули і люди роками не сиділи в СІЗО», — зазначив правозахисник Ярослав Гришин.
Також адвокат підкреслив, що «справа Шеремета» ніщо інше, як чергове кричуще підтвердження відсутності в Україні незалежного суду. Тому, на думку правозахисника, конче необхідні: нові конкурси до судів перших інстанцій, дієві гарантії роботи, повага до незалежного справедливого суду, впровадити роботу суду присяжних.
«Не може бути обвинувального вироку по справі Шеремета – без прямих доказів та без жодного мотиву. Такі справи розкриваються по гарячих слідах, справа має розглядатися у суді щодня.
Не бачу жодної реальної необхідності чи ризиків, передбачених ст.ст. 177, 178 КПК України, для тримання під вартою підозрюваних — відомих громадських діячів з міцними соціальними зв’язками та активною життєвою позицією.
Ця справа також виклик для профі адвокатури – покроково довести необгрунтованість доводів сторони обвинувачення та безпідставність їх позиції, недопустимість доказів і емоції тут не кращий порадник», — заявив в ефірі телеканалу Україна 24 адвокат, керуючий партнер міжнародної юрфірми Ярослав Гришин.
Разом з тим, адвокат розказав про правові аспекти навколо справи Гандзюк, допиту Порошенка у ДБР та щодо політичної ситуації навколо Всесвітнього форуму пам’яті Голокосту.