Ярослав Гришин та Партнери

0 800 210 827

Замовити дзвінок

Усі новини
Адвокат Ярослав Гришин прокоментував судовий розгляд у Нідерландах справи збиття МН17

Адвокат Ярослав Гришин прокоментував судовий розгляд у Нідерландах справи збиття МН17

10 марта 2020   Новости

Правозахисник і адвокат Ярослав Гришин в прямому ефірі телеканалу Україна 24 прокоментував початок розгляду в суді Нідерландів кримінальної справи за обвинуваченням трьох громадян РФ та одного громадянина України у збитті літака МН17.

До відома, 9 березня 2020 року в Нідерландах стартував судовий процес у справі MH17. Авіакатастрофа малайзійського Boeing-777 в небі над непідконтрольним Києву Донбасом 17 липня 2014 року забрала 298 життів. Більшість жертв (196 осіб) були громадянами Нідерландів, тому офіційний Амстердам прийняв рішення провести судовий процес у рамках національного, а не міжнародного законодавства.

«Судова система в Нідерландах працює як годинник – досконало, оперативно та ефективно.За рік матимемо обвинувальний вирок з покаранням у вигляді позбавлення волі до 30 років для всіх обвинувачених. Дуже важливо, що встановлення в цій справі вини військових РФ матиме прецендентне значення для Міжнародного суду ООН, який невідворотно визнає нашого сусіда країною-агресором», — відзначив в прямому ефірі телеканалу керуючий партнер міжнародної юридичної фірми Ярослав Гришин та партнери.

Разом з тим, правозахисник поставив важливі акценти по справі MH17. Зокрема, прокоментував, що Росія хотіла отримати справи щодо підозрюваних росіян та те, що слідство має свідка запуску ракети по МН17.

«По-перше, це беспрецедентний кейс – вагома робота вже проведена і зібрані дуже важливі докази, що дозволяють довести вину перших осіб російської армії та держави у збройній агресії відносно України. По-друге, – епізод збитого малайзійського боїнгу також покладений в основу справи проти Росії, яку розглядає міжнародний суд ООН. По-третє, – розгляд кримінальної справи у всіх інстанціях може тривати до 4-х років. Тільки це не судова тяганина, а дуже профі глибока робота незалежного суду по повному, всебічному та об’єктивному розгяду всіх обставин справи», — запевнив адвокат, правозахисник Ярослав Гришин 8 березня у студії телеканалу Україна 24. 


Нагадаємо, Boeing 777 авіакомпанії Malaysia Airlines, що слідував рейсом МН17 Амстердам (Нідерланди) – Куала-Лумпур (Малайзія), був збитий в небі над Донецькою областю 17 липня 2014 року. На його борту знаходилися 298 людини, всі вони загинули.

Була створена міжнародна спільна слідча група (Joint Investigation Team, JIT), до складу якої входять прокурори і представники інших правоохоронних органів України, Нідерландів, Бельгії, Австралії і Малайзії, а також представники Євроюсту. Група офіційно назвала імена підозрюваних у збиванні літака. Ними виявилися росіяни Ігор Гиркин (позивний «Стрілець»), Сергій Дубинський (позивний «Похмурий»), Олег Пулатов (позивний «Гюрза») і українець Леонід Харченко (позивний «Крот»).

Слідчі дійшли висновку, що MH17 був збитий в небі над Донбасом саме з російського «Буку». Було встановлено, що ракета належала російській ракетній бригаді ППО з Курська.

Поделитесь с друзьями

Можливо, Вам також буде цікаво:
Залишити комментар: