Ярослав Гришин та Партнери

0 800 210 827

Замовити дзвінок

Усі новини
Адвокат Ярослав Гришин: Як ліквідовуватимуть ОАСК і що його замінить

Адвокат Ярослав Гришин: Як ліквідовуватимуть ОАСК і що його замінить

14 апреля 2021   Новости

Процедура ліквідації Окружного адміністративного суду міста Києва розпочнеться тільки після створення нового суду. Виходячи з назви внесеного Зеленським законопроекту, новим органом буде Київський міський окружний адміністративний суд.

Про це в коментарі APnews розповів адвокат Ярослав Гришин, керуючий партнер юрфірми Ярослав Гришин та партнери, та пояснив процедуру ліквідації суду та її ймовірну тривалість.

‘Виходячи з назви внесеного законопроекту, на зміну Окружному адміністративному суду міста Києва пропонується утворити Київський міський окружний адміністративний суд. Процедура ліквідації Окружного адміністративного суду міста Києва розпочнеться тільки після створення цього суду, оскільки останньому повинні бути передані всі справи ліквідованого суду’, — розповів правозахисник. 

Пояснив, що згідно з ч. 4, 5 ст. 19 Закону України «Про судоустрій та статус суддів» Підставами для утворення чи ліквідації суду є зміна визначеної цим Законом системи судоустрою, необхідність забезпечення доступності правосуддя, оптимізації видатків державного бюджету або зміна адміністративно-територіального устрою.

Та додав, що спрогнозувати, скільки часу займе процес ліквідації ОАСК важко.

‘Тобто утворення суду може відбуватися шляхом створення нового суду або реорганізації (злиття, поділу) судів. Наприклад, при утворення Верховного Суду — це зайняло 12 місяців з моменту прийняття відповідного Закону. Скільки часу це займе в даному випадку спрогнозувати важко’, — наголосив Ярослав Гришин.

За словами адвоката, на сайті Міністерства юстиції України оприлюднюється повідомлення про рішення щодо припинення суду як юридичної особи в результаті ліквідації. У суді повинна бути створена ліквідаційна комісія, що вживатиме заходів після завершення ліквідації зазначеного органу як юридичної особи.

‘Таким чином, після утворення Київського міського окружного адміністративного суду, Окружний адміністративний суд міста Києва продовжуватиме працювати, не здійснюючи правосуддя до завершення процесури ліквідації’, — резюмував експерт.

Нагадаємо, APnews писав, що сьогодні Зеленський ініціював невідкладну ліквідацію ОАСК — він вніс на розгляд Ради відповідний законопроект. Згодом у Зеленського розповіли, що буде з суддями ОАСК після ліквідації.

 

Поделитесь с друзьями

Можливо, Вам також буде цікаво:
Залишити комментар: