Ярослав Гришин та Партнери

0 800 210 827

Замовити дзвінок

Усі новини
Правозахисник Ярослав Гришин про юридичні аспекти санкцій РНБО в ефірі Україна24

Правозахисник Ярослав Гришин про юридичні аспекти санкцій РНБО в ефірі Україна24

24 мая 2021   Новости

Президент України Володимир Зеленський підписав указ про введення в дію рішення Ради національної безпеки і оборони від 14 травня, котре оновлює список фізичних і юридичних осіб, проти яких запроваджуються санкції. Відповідний указ №203/2 021 від 21 травня розміщено на сайті глави держави.

Про юридичний аспект санкцій 24 березня в прямому ефірі телеканлу Україна24 розказав правозахисник, керуючий партнер міжнародної юридичної фірми Ярослав Гришин.

‘Застосування санкцій не може підміняти комлексні реформи судово-правоохоронної системи – інституції мають незалежно і якісно працювати. Санкції можуть бути дієвими, якщо вони реально працюють, а не виключно на папері. Загалом багато питань до застосування санкцій до громадян України’, – зазначив Ярослав Гришин.

За словами праиозахисника, набір санкцій може бути різний. І блокування активів, і арешти, і заборона займатися бізнесом, і депортація, і заборона в’їзду в Україну.

Це дуже потужний інструмент, який за усталеною світовою практикою застососується проти терористів та військових злодіїв як у Європі, так і у США. Зокрема, щодо злочинців і злочинів Кремля. Насправді давно вже пора було вводити ці санкції відносно прокремлістів, а також ватажків ‘ДНР–ЛНР’.

Разом з тим, дуже багато є питань відносно окремих прізвищ, які незрозуміло як попали у ці списки. Понад 600 людей потрапило під санкції. Є люди які випадково, помилково і внаслідок певної недбалості до списків потрапили.

Багато пишуть, що під санкції помилково потрапили люди, як то чеченці, які воюють на боці України проти російських найманців на Донбасі. Внаслідок цих списків їх можуть передати Росії і ФСБ буде в лодоні плескати.

Багато людей, які потрапили в список санкційний будуть оскаржувати рішення до Верховного суду та ЄСПЛ’, – підкреслив правозахисник Ярослав Гришин.

Повна пряма мова адвоката на телеканалі Україна24 у відео:

Поделитесь с друзьями

Можливо, Вам також буде цікаво:
Залишити комментар: