Ярослав Гришин та Партнери

0 800 210 827

Замовити дзвінок

Усі новини
Адвокат Ярослав Гришин про юридичну сторону розслідування збитого літака МАУ над Іраном і про позови до міжнародних судів

Адвокат Ярослав Гришин про юридичну сторону розслідування збитого літака МАУ над Іраном і про позови до міжнародних судів

22 июня 2020   Новости

Адвокат, правозахисник, керуючий партнер міжнародної юрфірми Ярослав Гришин 22 червня у прямому ефірі Телеканал Україна 24 прокоментував правову сторону щодо розслідування катастрофи літака МАУ над Іраном та заяву президента щодо позовів до міжнародних судів

«В цьому трагічному питанні необхідно чітко розділити 2 площини. Перша, – політично-дипломатична і друга, – суто юридична.

Якщо почати з юридичної сторони питання, – немає міжнародного суду, в який на сьогодні можна було б звернутися, щоб отримати ефективний захист!

До Європейського суду з прав людини жодного стосунку ця справа не має, для Міжнародного суду ООН вона не підсудна, бо тут немає правовідносин між державами. Оскільки одна суверенна держава не може судити іншу, то тут єдиний компетентний форум – іранські суди. Досить важко уявити, як в них здійснюють правосуддя.

Отже, обов’язок президента, міністра закордонних справ – зробити надзусилля в дипломатичній площині, щоб підписати договір з Іраном, щоб Іран взяв на себе зобов’язання компенсувати спричинену шкоду. Такі прецеденти вже були.

Питання полягає у захисті прав потерпілих. Загинуло 11 українців, сім’ї жертв іранської трагедії мають право на компенсацію. Частково вони вже отримали перший транш від МАУ у розмірі 589 280, 00 грн. Тепер згідно Монреальської конвенції та Правил міжнародних перевезень вони мають кожен отримати компенсацію у розмірі мінімум 4 165 473, 00 гривень. Це зобов’язання на компанії МАУ, перший транш коштів вже виплачений.

На сьогоднішній день реальних юридичних інструментів, щоб подати позов і виграти його у суді немає. Якби була така історія, тоді б позов було б підготовано і подано нашим Міністерством юстиції та Міністерством закордонних справ. Як не прикро, такою є юридична сторона питання», — розказав адвокат Ярослав Гришин. 

коментар Ярослава Гришина
коментар адвоката Ярослава Гришина

Поделитесь с друзьями

Можливо, Вам також буде цікаво:
Залишити комментар: