Ярослав Гришин та Партнери

0 800 210 827

Замовити дзвінок

Усі новини
Шлюбний договір

Шлюбний договір

Доброго дня! Найближчим часом я планую вийти заміж. Спостерігаючи за розлученням своїх батьків і за постійними сварками на ґрунті розподілу майна, я хочу уникнути подібної ситуації в майбутньому. Що може мені допомогти? Олена, 22 роки.

Доброго дня! Сьогодні багато людей задаються подібним питанням. Вам може допомогти шлюбний договір. Він покликаний охороняти майнові інтереси подружжя шляхом встановлення майнових прав та обов’язків у шлюбі. У законодавстві України даному контракту присвячена 10 глава Сімейного кодексу. Укладання шлюбного контракту є добровільним і має право на існування тільки за згодою чоловіка і дружини. Він укладається у письмовій формі, нотаріально посвідчується та може створюватися особами, які перебувають у шлюбі, і тими, які тільки збираються вступити у нього. Якщо договір укладено до реєстрації шлюбу, він набирає чинності у день реєстрації, а якщо він укладається подружжям — у день нотаріального посвідчення. Тобто, Ви з нареченим вже зараз можете скласти подібний контракт.
Законами передбачена можливість укладення шлюбного договору на певний строк і безстроково.

Щодо умов шлюбного договору, він визначає правовий режиму майна подружжя. Дружина і чоловік можуть змінити режим роздільного або спільного майна. Подружжя також можуть обмежити дію режиму спільності майна на окремі предмети, що входять до складу спільного майна дружини і чоловіка. Шлюбний договір може передбачати способи участі подружжя у доходах одне одного, порядок витрат дружини і чоловіка, розмір їх часток у спільному майні у разі розлучення, порядок погашення боргів. Дружина та чоловік можуть включити до шлюбного договору будь-які інші умови щодо правового режиму майна, якщо вони не суперечать моральним засадам суспільства.

Подружжя можуть змінити умови договору з власної згоди, або у разі виникнення спору за рішенням суду. Одностороння зміна умов шлюбного договору не допускається.
Існують також такі умови, які не можуть регулюватися шлюбним договором. Вони визначені 93 статтею Сімейного Кодексу. Це особисті відносини подружжя, батьків і дітей. Шлюбний договір не може зменшувати обсягу прав дитини, які встановлені Сімейним Кодексом, а також ставити одного з подружжя у надзвичайно невигідне матеріальне становище. Також за подібним контрактом не може передаватися у власність одному з подружжя нерухоме майно та інше майно, право на яке підлягає державній реєстрації.

Отже, шлюбний договір є реальним вирішенням Вашого питання. Ви зможете убезпечити себе і своє майно.

Сподіваюсь, Вам допоможе наша відповідь.

Поделитесь с друзьями

Можливо, Вам також буде цікаво:
Залишити комментар: