Ярослав Гришин та Партнери

0 800 210 827

Замовити дзвінок

Усі новини
Адвокат Ярослав Гришин про кращий варіант компенсації від Ірану у справі загиблого літака МАУ

Адвокат Ярослав Гришин про кращий варіант компенсації від Ірану у справі загиблого літака МАУ

8 июля 2020   Новости

Адвокат і правозахисник Ярослав Гришин надав коментар для телеканалу Україна 24 відносно трагедії – загиблого пів року тому українського літака МАУ над Іраном. Керуючий партнер юрфірми «Ярослав Гришин та партнери» 7 липня прокоментував юридичну сторону компенсації сім’ям загиблих у авіатрагедії та розшифровку «чорних скриньок» збитого українського літака, що розпочнеться 20 липня.

Адвокат Ярослав Гришин вважає, що найкращий варіант – добровільна сплата з боку Ірану, для чого потрібно долучити дипломатичні засоби.

«Головна домінанта – інтереси загиблих сімей. Загиблих не повернути – головне – виплатити суми компенсацій сім’ям загиблим. Мега важливо дотиснути всіма можливими дипломатичними шляхами державу Іран, здійснити ці виплати в договірний спосіб…

Цю трагедію треба розділяти на три частини. Перша частина – юридична, друга – політична, третя – дипломатична. Якщо виходити з юридичної частини – безумовно, авіакомпанія МАУ зобов’язана виплатити суму постраждалим…

Головна домінанта – інтереси загиблих сімей. Загиблих не повернути – головне – виплатити суми компенсацій сім’ям загиблим. Мега важливо дотиснути всіма можливими дипломатичними шляхами державу Іран, здійснити ці виплати в договірний спосіб…», — зазначив адвокат Ярослав Гришин.

Правозахисник вважає, що оптимальним шляхом буде, щоб постраждалі держави підписали угоди, аби Іран добровільно виплатив компенсацію загиблим.

«Є інформація про те, що меморандуми про наміри частково вже підписані, що дипломатичним шляхом Україна та інші країни дотиснули Іран, щоб він виплатив ці суми. Це оптимально, це реальний шлях, тому що ані міжнародний суд ООН, ані ЄСПЛ не мають юрисдикції по цій справі. Де-юре цю справу повинні розглядати в Тегерані, але ви розумієте, яке там судочинство.

Або судитися в Ірані, або добровільний шлях. Потрібно тиснути всіма способами, прискорювати розслідування і закінчувати справу добровільним погашенням збитків», — підкреслив Ярослав Гришин.

Раніше у червні в ефірі телеканалу «Україна 24» адвокат Ярослав Гришин коментував юридичну сторону розслідування збитого літака МАУ над Іраном і про позови до міжнародних судів.

«Обов’язок президента, міністра закордонних справ – зробити надзусилля в дипломатичній площині, щоб підписати договір з Іраном, щоб Іран взяв на себе зобов’язання компенсувати спричинену шкоду. Такі прецеденти вже були.

Питання полягає у захисті прав потерпілих. Загинуло 11 українців, сім’ї жертв іранської трагедії мають право на компенсацію. Частково вони вже отримали перший транш від МАУ у розмірі 589 280, 00 грн. Тепер згідно Монреальської конвенції та Правил міжнародних перевезень вони мають кожен отримати компенсацію у розмірі мінімум 4 165 473, 00 гривень. Це зобов’язання на компанії МАУ, перший транш коштів вже виплачений.

На сьогоднішній день реальних юридичних інструментів, щоб подати позов і виграти його у суді немає. Якби була така історія, тоді б позов було б підготовано і подано нашим Міністерством юстиції та Міністерством закордонних справ. Як не прикро, такою є юридична сторона питання», — розказав адвокат Ярослав Гришин.

Поделитесь с друзьями

Можливо, Вам також буде цікаво:
Залишити комментар: