Ярослав Гришин та Партнери

0 800 210 827

Замовити дзвінок

Усі новини
Перший сенат Конституційного суду України перейшов до закритої частини засідання у справі за конституційною скаргою Сергія Завгороднього

Перший сенат Конституційного суду України перейшов до закритої частини засідання у справі за конституційною скаргою Сергія Завгороднього

13 июня 2019   Новости

5 червня Перший сенат Конституційного Суду України на пленарному засіданні у формі письмового провадження розглядав справу за конституційною скаргою заслуженого лікаря України Сергія Завгороднього щодо відповідності Конституції України (конституційності) другого речення частини четвертої статті 130 Кодексу законів про працю України. Головувала на пленарному засіданні Голова Конституційного Суду України Наталя Шаптала. Уповноважена особа, що діє від імені клієнта – адвокат міжнародної юридичної фірми Станіслав Гришин.

 

Як зазначив суддя-доповідач у справі, Сергій Завгородній звернувся до Конституційного Суду України з клопотанням перевірити на відповідність Конституції України окремі положення Кодексу законів про працю України та Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту прав інвесторів» від 13 травня 2014 року №1255–VІІ. Ухвалою Першої колегії суддів Першого сенату Конституційного Суду України від 26 лютого 2019 року відкрито конституційне провадження у цій справі в частині відповідності Конституції України другого речення частини четвертої статті 130 Кодексу, яким передбачено «відповідальність за не одержаний підприємством, установою,організацією прибуток може бути покладена лише на працівників, що є посадовими особами».

 

На пленарному засіданні Першого сенату Конституційного Суду України були присутні суб’єкт права на конституційну скаргу Сергій Завгородній,уповноважена особа, яка діє від імені суб’єкта права на конституційну скаргу,адвокат Станіслав Гришин та інші громадяни України.

 

Правову позицію пояснив представник заслуженого лікаря – адвокат Станіслав Гришин.

 

«Розглядалася наша конституційна скарга щодо невідповідності Конституції України частини 4 статті 130 кодексу законів про працю України. Вказана норма дозволяє стягувати з посадових осіб неодержаний прибуток. Проте, національні суди використовують цю норму для стягнення матеріальної шкоди у вигляді не одержаного прибутку з керівників бюджетних установ, які за своєю статусом не є прибутковими.Очевидний дефект юридичної техніки призвів до порушення правової визначеності як елементу верховенства права.

 

Суддею — доповідачем оголошено промову по суті скарги і обставинам справи, після чого Перший сенат Конституційного Суду України видалився в закриту частину розгляду скарги.Відчуття від процесу неймовірні. Результат будемо очікувати. Сподіваємося на ефективність інституту конституційної скарги», — зазначив Станіслав Гришин.

 

Перший сенат Конституційного Суду України завершив розгляд справи у відкритій частині пленарного засідання і перейшов до розгляду справи у закритій частині пленарного засідання для обговорення та ухвалення рішення у справі.


Поделитесь с друзьями

Можливо, Вам також буде цікаво:
Залишити комментар: