Ярослав Гришин та Партнери

0 800 210 827

Замовити дзвінок

Усі новини
Ярослав Гришин: «300 депутатів і пропорційна виборча система – вимога, що відповідає букві основного закону України»

Ярослав Гришин: «300 депутатів і пропорційна виборча система – вимога, що відповідає букві основного закону України»

5 февраля 2020   Новости

Про конституційні зміни в прямому ефірі телеканалу «Україна 24» заявив адвокат і правозахисник Ярослав Гришин, керуючий партнер міжнародної юридичної фірми ‘Ярослав Гришин та партнери

4 лютого 2020 року Верховна Рада зробила крок до скорочення чисельності народних депутатів. Парламент 236 голосами попередньо схвалив проєкт змін до Конституції України щодо зменшення свого складу з 450 до 300 нардепів. Також законопроект №1017 закріплює в основному законі пропорційну систему на парламентських виборах та обов’язок для кандидата в нардепи володіти державною мовою. Ініціатор змін – президент Володимир Зеленський.

«300 депутатів та пропорційна виборча система – це те, чого давно чекає суспільство, підтримується нашими міжнародними партнерами та повністю відповідає духу та букві нашого основного закону», – зазначив Ярослав Гришин

Однак зібрати під це голосування 300 голосів – вкрай важке завдання для Офісу Президента України, вважає правозахисник.

«За хлібні депутатські місця та мажоритарні засіяні округи кон’юнктурщики будуть битися до останнього, прикриваючись юридичною еквілібристикою про регламент, дефект процедури тощо», – так прокоментував в ефірі телеканалу «Україна 24» адвокат Ярослав Гришин попереднє схвалення Верховною Радою скорочення народних депутатів до 300 та перехід на пропорційну виборчу систему, яка відміняє мажоритарні округи.

Зазначимо, щоб остаточно ухвалити документ, потрібно 300 голосів на наступній сесії Ради. У такому випадку закон діятиме вже з наступного складу парламенту.

Поделитесь с друзьями

Можливо, Вам також буде цікаво:
Залишити комментар: