Ярослав Гришин та Партнери

0 800 210 827

Замовити дзвінок

Усі новини
Ярослав Гришин: Ми не дозволимо міноритарним акціонерам «Мотор Січ» тримати в заручниках колектив заводу

Ярослав Гришин: Ми не дозволимо міноритарним акціонерам «Мотор Січ» тримати в заручниках колектив заводу

28 января 2021   Новости

Юридична команда «Ярослав Гришин та партнери» приступила до захисту трудового колективу заводу. Про це повідомив правозахисник, керуючий партнер юрфірми Ярослав Гришин у відеозверненні на своїй сторінці Facebook 28 січня.

‘Останній місяць до нашого запорізького офісу звертається дуже багато співробітників Мотор Січ. Люди стурбовані ситуацією, що складається навколо цього заводу. Людей залякують, звільняють, їм погрожують звільненням, зменшують заробітні плати. Надаючи правову допомогу співробітникам заводу, ми розібралися, вивчили відкриті джерела, ЗМІ.

Ще у 2016 році завод було продано – 80% акцій відійшли інвесторам — за 750 млн. доларів. Гроші — сплачені, а ключі від заводу — не передані. Натомість, менеджмент старих власників когтями та зубами вчепився в хлібні місця членів ради директорів та наглядової ради, захопивши посади, всупереч волі інвесторів’ — зазначив Гришин.

За даними сміди, акціонерами «Мотор Січі» є громадянин Китаю Ван Сіньлей (5,01%), Skyrizon Aircraft», (9,99%), «Твінстар холдінгс с.а.» (Беліз, 6,23%), «Business house Helena, ag» (Панама), ПАТ «Торговий дім «Олена» (Україна, 9,30%, фірма належить белізькому офшору «Montagne ltd»), ТОВ «Мотор-інтеркомс» (Україна, бенефіціар – Сюй Чаншун, Китай, 9,70%).

Разом з тим, правозихисник повідомив про те, що юридична команда міжнародної юрфірми ‘Ярослав Гришин та партнери’ приступає до комплексного правового захисту працівників заводу.

За законом від 2010 року підприємства авіабудування, а разом з ними і ‘Мотор Січ’ звільнені від основних податків і мит. Антимонопольний комітет України погодив звільнення Мотору ряду податків на період до 1 січня 2025 року.

Завод «МОТОР СІЧ» — це запорізька «офшорна зона» — з 2010 по 2018 рік включно МС не сплатив в бюджет 4,5 млрд. грн. — це така собі державна дотація через звільнення від плати податку на прибуток, податку на землю, ПДВ. При цьому нерозподілений прибуток Акціонерів складає 19 (!) млрд. грн. (В той час як зарплати людям на заводі — мізерна)’, – розповідає Ярослав Гришин.

Зазначимо, що на 31 січня призначено збори акціонерів ‘Мотор Січі’ – власники заводу мають на меті змінити старий менеджмент. За словами Гришина, це нічим не загрожую трудовому колективу. Оскільки інвестори відкрито і прозоро підкреслюють свою позицію розвивати завод, модернізувати будівництво, підвищувати заробітні плати.

Хочу закликати героя Україні пана Богуслаєва і менеджерів цього заводу, що певно треба віддавати ключі до заводу або домовлятися якимось чином з інвесторами. І не використовувати людей, трудовий колектив і не закликати їх до якихось незаконних дій, оскільки це ганьба і сором не тільки для Запорізької області, а і для всієї України.

Оскільки жодний притомний інвестор не захочу вкладати в державу Україна гроші, коли навіть потужних інвесторів, які владають там мільярд доларів, можуть просто тупо кинути у Запоріжжі і не віддавати ключі від придбаного заводу’, – заявив Ярослав Гришин.

Нагадаємо, адвокат Станіслав Гришин розказав про ‘судовий спам’, який влаштовав менеджмент ‘Мотор Січі’ напередодні загальних зборів акціонерів.

‘Міноритарний акціонер Богуслаєв і його менеджмент вдалися до «судового спаму» і закинули не менше 8 «вєєрних» заяв про забезпечення позову до господарського суду.

Такі дії вважаються зловживанням процесуальними правами і є дуже брудним способом вирішення конфлікту — через обрання потрібного судді в конкретному суді, – заявив Станіслав Гришин.

Поделитесь с друзьями

Можливо, Вам також буде цікаво:
Залишити комментар: