Ярослав Гришин та Партнери

0 800 210 827

Замовити дзвінок

Усі новини
Ярослав Гришин: Юрфірма долучилась до захисту прав ошуканих вкладників і кредиторів АТ «Банк «Фінанси та Кредит»

Ярослав Гришин: Юрфірма долучилась до захисту прав ошуканих вкладників і кредиторів АТ «Банк «Фінанси та Кредит»

15 июля 2020   Новости

Команда міжнародної юридичної фірми «Ярослав Гришин та партнери» долучилась до захисту прав ошуканих вкладників та кредиторів АТ «Банк «Фінанси та Кредит». 29 мільярдів гривень їм винен Костянтин Жеваго – екс-народний депутат та екс-власник банку «Фінанси та кредит», який наразі перебуває у розшуку.

Про таке 15 липня повідомив адвокат і правозахисник, член Ради адвокатів України, керуючий партнер юрфірми Ярослав Гришин.


Екс-власником зазначеного банку був український олігарх, колишній народний депутат України Костянтин Жеваго – власник потужної фінансово-промислової групи, котрий розвинув свою «бізнес імперію» за рахунок вкладників та інших кредиторів банку «Фінанси та Кредит».

Нещодавно, в рамках кримінального провадження ухвалою Печерського районного суду міста Києва Костянтину Жеваго було обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, що є необхідним кроком для його арешту та екстрадиції до України.

«Внаслідок протиправних дій Жеваго та його найманців було завдано шкоду 11 500 вкладникам вже неплатоспроможного банку «Фінанси та Кредит».

Відтепер будемо працювати над тим, щоб всі винні у цій фінансовій афері особи були притягнуті до кримінальної відповідальності а вкладники банку отримали відповідне відшкодування завданої шкоди.

Вже подали відповідні процесуальні документи до Офісу Генерального прокурора та Державного бюро розслідувань, які зможуть прискорити цей процес», – повідомив адвокат і керуючий партнер міжнародної юрфірми «Ярослав Гришин та партнери».

За словами адвоката, обсяг інсайдерських кредитів, тобто кредитів які видавались підприємствам Жеваго в портфелі банку, складав більше 20 мільярдів гривень – 76 % всіх кредитів банку. В подальшому, з метою уникнення виконання зобов’язань за кредитами, більшість підприємств-позичальників, пов’язаних з Жеваго були доведені до штучного банкуртства.

«Внаслідок подібної діяльності банку в інтересах Жеваго, кредиторам банку було заподіяно шкоду у загальному обсязі близько 29 мільярдів гривень. За фактом розтрати та розкрадання у банку «Фінанси та кредит» було відкрито кримінальне провадження.

Основним фігурантом цього провадження є Жеваго Костянтин, який неодноразово викликався на допити та вже оголошувався у розшук.
Для уникнення кримінальної відповідальності та для уникнення від виконання свого обов’язку з повернення грошових коштів кредиторам свого банку, Жеваго Костянтин терміново покинув територію України.

За наявною в публічному просторі інформацією, Константин Жеваго є резидентом Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії, та з найбільшою вірогідністю доларовий мільярдер зараз переховувається саме у цих країнах» – зазначив правозахисник Ярослав Гришин.

Поделитесь с друзьями

Можливо, Вам також буде цікаво:
Залишити комментар: