Ярослав Гришин та Партнери

0 800 210 827

Замовити дзвінок

Усі новини
Висновок Об’єднаної палати КГС ВС про наш кейс: належне підтвердження повноважень в суді

Висновок Об’єднаної палати КГС ВС про наш кейс: належне підтвердження повноважень в суді

31 мая 2019   Новости

Об’єднана палата Касаційного господарського суду у складі Верховного суду:  Довіреність на представництво в суді, яка не містити посилання на те, що вона видана адвокату, є належним підтвердженням повноважень адвоката на ведення справи в суді (Об’єднана палата ВС/КГС від 12 жовтня 2018 р., № 908/1101/17).

У такий спосіб об’єднана палата Касаційного господарського суду  задовольнила касаційну скаргу клієнта міжнародної юридичної фірми «Ярослав Гришин та партнери» на ухвалу Апеляційного господарського суду про закриття провадження по справі. Зазначена правова позиція має важливе значення для формування судової практики, адже раніше існувала суперечлива судова практика з питання підтвердження повноважень адвоката в суді за довіреністю.

Фабула судового акту: 

Верховний Суд у складі колегії суддів об’єднаної палати Касаційного господарського суду в Постанові від 12 жовтня 2018 року у справі № 908/1101/17 виклав правовий висновок про те, що: Жодна норма Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» не встановлює, що в довіреності, виданій на ім’я фізичної особи – адвоката, обов’язково зазначається про те, що такий представник є саме адвокатом. Не містить таких вимог ні Господарський процесуальний кодекс України, ні Цивільний кодекс України, яким врегульовано питання представництва за довіреністю.

Відтак об’єднана палата Касаційного господарського суду вважає за необхідне відступити від висновку Верховного Суду, здійсненому в раніше ухваленій постанові у справі №914/2414/17 про те, що довіреність, на підставі якої адвокат здійснює представництво інтересів клієнта у суді, повинна обов’язково містити вказівку, що представник є адвокатом.

 

Більше деталей за посиланням: http://reyestr.court.gov.ua/Review/77397730

 

Поделитесь с друзьями

Можливо, Вам також буде цікаво:
Залишити комментар: