Ярослав Гришин та Партнери

0 800 210 827

Замовити дзвінок

Усі новини
Ярослав Гришин: «Нині до 70% комунікацій в ЖКГ перебуває або в незадовільному або в аварійному стані»

Ярослав Гришин: «Нині до 70% комунікацій в ЖКГ перебуває або в незадовільному або в аварійному стані»

17 октября 2019   Новости

Із початком опалювального сезону по всій країні починаються локальні прориви труб в квартирах через подачу гарячої води. Що у нас відбувається з трубами? Про те, як подолати опалювальний колапс під час прямого «Доброго ранку, Країно!» 8 жовтня розказав Ярослав Гришин – адвокат, експерт юридичного сектору з житлово-комунальних питань, депутат Запорізької обласної ради.

Правозахисник розказав про фантастичний кейс як старий Уряд України відмовлявся від грантових грошових коштів Датського королівства, нульову енергоефективність Київської міської влади та закликав людей брати на себе відповідальність за свої будинки та створювати ОСББ — єдиний реальний шанс на благоустрій та тепло.

«Насправді кожен рік, коли починається опалювальний сезон, у нас буквально Армагеддон в країні починається. І це можна розділити на два типи. Коли просто погано з трубами і коли дуже погано з трубами. І кожен рік проводяться якісь селекторні наради, профільні міністри, віце-прем’єр-міністри, збирають губернаторів, дають якісь вказівки. І йде кожен рік боротьба з наслідками. Ніхто не бореться фактично з причинами виникнення цього явища. До нього треба підходити комплексно і вирішувати його комплексно зверху вниз.

На сьогодні до 70% комунікацій в системі ЖКГ знаходиться або в незадовільному або в аварійному стані. Воно вкрай застаріло і далеко не все поміняно. Якщо взяти Київ, то більшість комунікацій не замінені, потребують комплексної модернізації. Проблема ж в чому, якщо глибше в цю ситуацію? Є боротьба з наслідками, можна порадити людям, які стикнулися з цим, боротися. Тобто якщо раніше не можна було боротися, сьогодні законодавство змінилося, є відповідна постанова Кабінету міністрів, яка дозволяє зробити акт-претензію, покликати двох сусідів, зафіксувати ситуацію, звернутися 1551 і подати цей акт-претензію. Якщо п’ять днів немає реакції, то встановлюється, що є порушення відповідного ЖЕКу і мають бути компенсовані збитки в адміністративному порядку. Якщо ні – звертатися до суду. Але ви знаєте, як працюють суди. На жаль, судовий захист не є ефективним. Це судова тяганина, це довго, це дорого.

Але якщо взяти глибше, як комплексно вирішувати цю проблему? В Києві приблизно 11 500 будинків, з них створено ОСББ не більше тисячі. Насправді це дуже мало. Існує десять комунальних обслуговуючих компаній, і це є неефективна система. Тобто ЖЕКи не конкурують між собою за те, щоб надати послугу дешеву і якісну», — заявив під час прямого телеефіру адвокат Ярослав ГРИШИН.

Повна версія виступу правозахисника в ефірі UA:Перший — далі у відео: 

Поделитесь с друзьями

Можливо, Вам також буде цікаво:
Залишити комментар: