Ярослав Гришин та Партнери

0 800 210 827

Замовити дзвінок

Усі новини
Ярослав Гришин: «Шокова терапія» судової реформи дасть Україні шанс

Ярослав Гришин: «Шокова терапія» судової реформи дасть Україні шанс

6 сентября 2019   Новости

Радикальні рішучі реформи судової влади можуть дати Україні шанс до кращих змін. Про це заявив Ярослав Гришин, адвокат, керуючий партнер міжнародної юридичної фірми «Ярослав Гришин та партнери» під час прес-конференції «Судова реформа в Україні». Захід відбувся 6 вересня у прес-центрі «Інформатор Київ».

На думку члена Ради адвокатів від Запорізької області, керуючого партнера міжнародної юридичної фірми, правозахисника, практикуючого адвоката, депутата Запорізької обласної ради Ярослава Гришина, на даний момент судова система в Україні фактично знищена.

«У 2014 році була створена рада по судовій реформі та був оголошений конкурс на посади суддів районних судів та апеляційних судів перших апеляційних інстанцій. Що зроблено за ці 5 років? Наведу приклад Запорізької області. Там в обласному Апеляційному суді при штаті 85 апеляційних суддів сьогодні працює всього 16, а в 2014 році працювало 74 судді. Тобто, що прийшла в 2014 році влада оголосила, що всіх суддів треба поміняти, оскільки суди у нас недобросовісні. Що маємо: частину суддів звільнили, частина розбіглася сама, атестацію пройшли лише «кишенькові» судді.

Потім була створена комісія з відбору суддів до Верховного суду України, яка відібрала туди більшість людей зі старої системи. Створили Вищий антикорупційний суд, який тільки вчора приступив до роботи. Тобто, попередня влада відтягувала цей момент, як тільки могла.

На мою думку, реформа судової влади повинна бути радикальною і рішучою. І що подаються законопроекти в цій сфері тільки це підтверджують. Дуже шкода, що глава Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури Олександр Дроздов, якого на зборах всіх адвокатів обрали в ВККС, тепер не може працювати в цьому органі, хоча він абсолютно не причетний до тих негативних явищ, які мали місце в цій комісії.

Дуже швидко треба набрати новий склад Вищої кваліфікаційної комісії суддів, в яку обов’язково повинні увійти незалежні міжнародні експерти. Це дуже важливо, оскільки відбір суддів до Вищого антикорупційного суду проходив саме за участю цих експертів. І при відборі суддів до судів загальної юрисдикції вони також повинні стати таким же фільтром при відборі кандидатів на посади суддів в цих судах. І в першу чергу пропустити через комісію тих суддів, які вже в судах працюють.

І ще: не зрозуміло, хто є ідеологом судової реформи? Ініціатором є президент, а хто її прописував і з ким вести професійне обговорення її положень, неясно. Наприклад, чому кількість суддів у Верховному суді запропоновано скоротити з 250 чоловік до 100? Але 100 — мало, оскільки і при 250 суддів там справи лежать роками», — вважає Ярослав Гришин.

«Тільки радикальні рішучі реформи — «шокова терапія» може дати шанс. Тільки повне перезавантаження ВККС з долученням міжнародних експертів з правом блокуючого голосу! І судді мають бути РЕАЛЬНО незалежними», — констатував керуючий партнер юрфірми Ярослав Гришин.

Поделитесь с друзьями

Можливо, Вам також буде цікаво:
Залишити комментар: