Ярослав Гришин та Партнери

0 800 210 827

Замовити дзвінок

Усі новини
Запорізький суд скасував виправдування злочинній групі за шахрайство і призначив 6 і 5 років в’язниці

Запорізький суд скасував виправдування злочинній групі за шахрайство і призначив 6 і 5 років в’язниці

17 февраля 2021   Новости

Запорізький апеляційний суд скасував виправдувальний вирок за шахрайство і засудив членів злочинної групи.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок від 5 лютого.

За версією обвинувачення, 2011-2013 рр. громадянин Швейцарії Мартін Бонель, а також Інна Полякова та Юрій Сосна, які є громадянами України, організувалися для заволодіння коштами громадянина Австрії. Потерпілий давав гроші своїм знайомим для здійснення інвестицій і придбання нерухомості в Запорізькій області на його ім’я. Однак насправді майно не купувалося і австрійцю показували підроблені договори купівлі-продажу.

У 2017 році Орджонікідзевський райсуд Запоріжжя трійцю обвинувачених виправдав з тої причини, що передачу коштів вважав недоведеною.

За місцем свого проживання у Відні потерпілий начебто передав шахраям 4,25 млн євро. Ще понад мільйон євро передано в Україні вдома одного із обвинувачених.

З приводу 2 млн євро, то єдиним доказом їх передачі були тільки показання потерпілого. Решта коштів передавалися під розписку. Але з’ясувалося, що особи, вказані у розписці 25.04.2012 року, насправді були в різних країнах та в цей день взагалі не зустрічалися.

Показання потерпілого щодо передачі грошей на території України, суд також оцінив як нечіткі і суперечливі. Судом встановлено розбіжності між сумами коштів, заволодіння яких інкримінувалось, з сумами вказаними в обвинувальному акті; неможливість передачі коштів в певні дати з огляду на фізичну відсутність потерпілого в Україні. Потерпілий стверджував, що провозив ці гроші з приховуванням від митного контролю, однак не більше 25 тисяч євро за раз, а всього відвідував Україну 12 разів – такі показання суперечили заявленій стороною обвинувачення сумі коштів, оскільки вона була майже вдвічі більше ніж та, що міг ввезти потерпілий.

Однак апеляційний суд визнав доведеною вину підсудних за одним епізодом – щодо заволодіння приміщенням, яка належало потерпілому. Раніше австрієць видав одному з обвинувачених довіреність на вчинення дій від його імені. Згодом, з’ясувавши, що його обманюють, таку довіреність скасував. Але обвинувачені, користуючись уже недійсною довіреністю, уклали від імені потерпілого мирову угоду і подали її до Комунарського суду Запоріжжя. Були складені фіктивні документи про заборгованість потерпілого перед одним із обвинувачених. За умовами мирової угоди, заборгованість погашалася за рахунок майна потерпілого, тому суд визнав одного із обвинувачених власником приміщення.

Швейцарцю, який вважається, організатором злочинної групи, суд призначив 6 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Півтора року в нього вважається відбутим, оскільки раніше він утримувався під вартою і цей строк йому зараховано як день за два. Ще двом громадянам України суд призначив по 5 років тюрми з конфіскацією.

Також у дохід держави конфіскуються годинники, велика кількість золотих каблучок, ланцюжків і браслетів, які були вилучені у фігурантів цієї справи.

Джерело — ‘Судовий репортер‘ 


Як повідомляла наша юрфірма, після 7 років потужної боротьби команда адвокатів міжнародної юрфірми «Ярослав Гришин та партнери» отримала феєричну перемогу над групою шахраїв, які 7 років тому у Запоріжжі цинічно обманюла інвестора із Австрії. 

5 лютого 2021 року Запорізький апеляційний суд частково задовольнив нашу, як представників потерпілого та Запорізької обласної прокуратури апеляційні скарги на випровдовувальний вирок Орджонікідзевський районний суд міста Запоріжжя. Призначено покарання у вигляді 6 років позбавлення волі громадянину Швейцарії, по 5 років позбавлення волі громадянину і громадянці України. Обвинувачених засуджено за шахрайство в особливо великих розмірах, вчинено організованою злочинною групою відносно нашого клієнта, громадянина Австрії. 

Поделитесь с друзьями

Можливо, Вам також буде цікаво:
Залишити комментар: